پربرگ پلاس | مجموعه تفریحی و گردشگری و تجاری اشراق

شیائومی شاید گوشی با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی بسازد

شیائومی در سال ۲۰۱۹ با معرفی گوشی می نوت ۱۰ موفق شد اولین گوشی مجهز به دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی را راهی بازار کند. از آن زمان شرکت‌های مختلفی به بهره‌گیری از دوربین‌های ۱۰۸ مگاپیکسلی روی آورده‌اند ولی رزولوشن دوربین‌های موبایل از این حد فراتر نرفته است. حالا یکی از افشاگران مشهور چینی که با نام کاربری Digital Chat Station در شبکه اجتماعی Weibo فعالیت دارد، گفته که شیائومی در حال ساخت یک گوشی پرچم‌دار با دوربین اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی است.

این افشاگر مدعی شده که گوشی موردنظر مبتنی بر جانشین چیپست اسنپدراگون ۸۸۸ خواهد بود که مطمئنا بسیاری از پرچم‌داران اندرویدی در سال ۲۰۲۲ همراه با این چیپست راهی بازار خواهند شد. یکی دیگر از افشاگران مدتی قبل بخشی از مشخصات چیپست موردنظر را فاش کرد که بر این اساس باید انتظار فناوری ساخت ۴ نانومتری، پردازنده‌ی گرافیکی Adreno 730 و پردازشگر تصویر Spectra 680 را داشته باشیم.

پربرگ پلاس | شیائومی شاید گوشی با دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی بسازد

همچنین Digital Chat Station خاطرنشان کرده که نمایشگر این گوشی پرچم‌دار شیائومی از نوع خمیده و حفره‌دار خواهد بود. او در ادامه افزوده که هنوز معلوم نیست این پرچم‌دار به کدام سری از گوشی‌های شیائومی تعلق دارد.

در هر صورت همانطور که انتظار داشتیم، به‌زودی نبرد شرکت‌ها بر سر دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی آغاز خواهد شد. از طرف دیگر باید بگوییم که دوربین‌های ۱۰۸ مگاپیکسلی با وجود رزولوشن بسیار بالایی که دارند، از نظر کیفیت نتوانسته‌اند بهبود چشم‌گیری را عملی کنند. در این میان، می‌توانیم به برخی از سنسورهای ۴۸ و ۵۰ مگاپیکسلی جدید اشاره کنیم که دارای اندازه‌ی مشابه با سنسورهای ۱۰۸ مگاپیکسلی هستند ولی از پیکسل‌های بزرگ‌تری بهره می‌برند.Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

برچسب ها

دوربین گوشی   موبایل  

پند اندیش| راه اندازی فروشگاه اینترنتی