پربرگ پلاس | مجموعه تفریحی و گردشگری و تجاری اشراق

ازدواج ابراهیم تاتلیس؛ رابطه‌ای بر پایه هیجان و منفعت

ازدواج پنجم ابراهیم تاتلیس با یک دختر جوان، موجی از واکنش‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته. او پس از ترور یک دهه پیش، آشکارا توان سابق را ندارد و اصلا چنین اختلاف سنی شاید کمی عجیب به نظر بیاید، در این مطلب به مزایا و معایب ازدواج با اختلاف سنی بالا پرداخته‌ایم، آن چه که از آن به عنوان «شوگرددی» یاد می‌شود.

پربرگ پلاس | ازدواج ابراهیم تاتلیس؛ رابطه‌ای بر پایه هیجان و منفعت

ابراهیم تاتلیس که سال‌های زیادی است با گلچین کاراکایا زندگی می‌کند، در تازه‌ترین برنامه خود با عنوان İbo Show صحبت‌هایی در مورد ازدواج کرد که شایعاتی را در مورد ازدواج کردنش براه انداخته است. ابرو یاشار بحث در این مورد را با تاتلیس آغاز کرد و گفت: «هیچکس نباید تنها بماند. تنهایی تنها برای خداست. یک وقتی، یک زمانی باید این کار را کرد». ابراهیم تاتلیس در جواب گفت: «من ازدواج کرده ام، رفیق؛ و از این بابت خوشحال نیز هستم».

به بهانه این ازدواج قصد داریم تا در این مطلب راجع به اختلاف سن زیاد در ازدواج و پدیده شوگر ددی و شوگر مامی بیشتر توضیح دهیم، با ما همراه باشید:

این روز‌ها شاید زیاد در مورد شوگر ددی (Sugar daddy) و شوگر مامی (Sugar mummy) شنیده باشید که به معنی مرد مسن و زن مسن پولدار هستند که با پسر و یا دختر کوچکتر از خود وارد رابطه می‌شوند. پسر و دختری که با آن‌ها وارد رابطه می‌شود هم شوگر بیبی نامیده می‌شود.

این روز‌ها رابطه‌های بسیار پیچیده و متنوع شده‌اند و فقط شاید نام‌هایشان متنوع شده است. مثلا یکی از انواع رابطه با جنس مخالف و رل زدن با شوگر ددی است، این نوع رابطه چند سالی است که سر زبان‌ها افتاده است و بعضی از دختران جوان خواستار این چنین رابطه‌ای هستند. پسران جوان هم بیکار ننشسته‌اند و به دنبال رابطه با شوگر مامی می‌باشند.

اختلاف سنی در این نوع رابطه‌ها بیش از ۲۵ سال است. رابطه‌هایی که مشکل بتوان آن‌ها را از رابطه عاطفی نامید و بیشتر در رابطه‌ای مالی و یک راه کسب درآمد می‌باشد.

به گفته یک جامعه‌شناس، شوگر‌ها به معنی پیری‌گزینی یا دوستی دختر و پسران جوان با پیرمرد و پیرزن‌های سن بالا به منظور دستیابی به موقعیت و کسب تجربه است که بیشتر این رابطه‌ها بر پایه هیجان و منفعت شکل می‌گیرد. پدیده شوگر ددی و شوگر مامی، از تاریخچه‌ای ۳۰۰ ساله برخوردار است که برای اولین بار در میان ژاپنی‌ها و در میان رقاصان ژاپنی با سربازان آمریکایی که در آن منطقه می‌جنگیدند؛ شکل گرفت.

در حال حاضر پدیده شوگر مامی و شوگر ددی در بسیاری از کشور‌های دنیا از جمله کانادا، انگلیس، آمریکا، کلمبیا و آمریکای لاتین رواج دارد و مسئله‌ای به روز و جدید است. واقعیت این است که این پدیده اجتماعی روزبه‌روز در حال گسترش است و در کشور‌های پیشرفته برای اینگونه روابط سایت‌های رسمی طراحی شده است و در اینگونه کشور‌ها پدیده‌ای جاافتاده و بروز است، اما بسیار شایع و رایج نیست و در بین اقلیت‌ها و گرو‌های خاصی همچون سلبریتی‌ها و ثروتمندان شایع و رایج است.

این افراد لزوما از سلامت عاطفی برخوردار نیستند و معمولا افرادی روان‌پریش هستند، افرادی که به لحاظ موقعیت مالی و اجتماعی موفق، اما فاقد تعهدات و دلبستگی‌های عاطفی و خانوادگی هستند.

ارتباط با شوگر ددی چه مزایا و معایبی دارد؟

شاید دختری از لحاظ جذابیت جنسی هیچ کم و کسری نداشته باشد، ولی با مشکل مالی روبرو باشد، ممکن است بخواهد که برای خودش شوگر ددی دست و پا کند. این کار دارای مزایا و معایب خاصی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

مزیت‌ها: هدف اصلی این نوع رابطه کسب درآمد می‌باشد. بسته به میزان تعهدات، یک مرد مسن ثروتمند که هدایای گرانبها برای دختران جوان می‌خرد و او را به مسافرت‌های خارجی می‌برد، مزین محسوب می‌شود و برای بعضی از دختران یک رویا است. یکی دیگر از مزایای ارتباط با شوگر ددی کسب تجربه، رشد و تکامل شخصیتی و عاطفی می‌باشد. دختر جوان می‌تواند تجربه‌های زندگی شوگر ددی را از او یاد بگیرد و در رابطه‌های عاطفی بعد موفق‌تر عمل کند. شوگر ددی از لحاظ سنی به اصطلاح سرد و گرم چشیده است، درک بالاتری از خواسته های، تمایلات جنسی و رفتار دختر دارد.

معایب: شوگر ددی به دنبال سکس است و می‌خواهد آن را با پول بخرد در حالی که دختر جوان تمایلات عاطفی دارد. شوگر ددی نمی‌تواند دختر جوان را از لحاظ عاطفی تامین کند و پس از چند وقت ممکن است از این رابطه خسته و نا امید شود، مگر آنکه بخش زیادی از احساسات خود را به دلیل پول نادیده بگیرد. ارتباط با شوگر ددی اگر خارج از حیطه ازدواج باشد یا حتی ازدواجی که مرد حاضر به فرزندآوری نباشد، فرصت مادر شدن را از شوگر بیبی می‌گیرد و ممکن است شوگر بیبی بعد از چند سال دیگر نتواند بچه دار شود و این تجربه را از دست خواهد داد.


مزایای و معایب رابطه با شوگر مامی

ممکن است پیشنهاد آغاز رابطه با شوگر مامی از سوی پسر جوان و یا از طرف زن مسن انجام شود و از هر طرف باشد؛ فرد نمی‌تواند به این کار فقط چشم‌داشت مالی داشته باشد و باید در آغاز کار خوبی‌ها و بدی‌های آن را هم در نظر داشته باشد. در ادامه در مورد مزایا و معایب ارتباط با شوگر مامی توضیح داده‌ایم.

مزیت‌ها: اولین فایده رابطه با شوگر مامی به جز رسیدن به پول، داشتن همسری قدرتمند است که کمبود‌های عاطفی و شخصیتی پسر را رفع می‌کند. پسری که توانسته اعتماد یک زن عاقل ثروتمند را به سوی خود جلب کند، اعتماد به نفس بالاتری را در خود حس می‌کند. با شوگر مامی مرد جوان یک حامی مالی دارد و زندگی راحتی را در کنار زنی کامل سپری می‌کند تا بدون داشتن دغدغه مالی به بلند پروازی‌های خودشان فکر کنند. این زن می‌تواند به مرد کمک کند تا وارد مجامع عالی شود و راه و روش کسب ثروت را یاد بگیرد.

معایب: پسری که با شوگر مامی وارد رابطه می‌شود، بسته به فرهنگ جامعه، باید نگاه تند اطرافیان، دوستان و خانواده‌اش را تحمل کند. ممکن است برخی ارتباطات خانوادگی، دوستانه و صمیمی حتی کاری را به‌خاطر رابطه با شوگر مامی از دست بدهد. حالت برعکس این مورد نیز دیده شده است؛ برخی دوستان همجنس به علت موقعیت خاصی که شوگر بیبی به آن رسیده است، قصد سوء استفاده از او را دارند و دوستی‌های منفعت‌طلبانه با او برقرار می‌کنند.

معمولا تفاوت سنی در ازدواج بیش از ۱۰ سال به مرور ممکن است باعث تغییر نقش‌ها شود، این تغییر نقش‌ها دو صورت کلی دارد. نقش استاد، شاگردی و نقش والد، فرزندی. همسرانی که از لحاظ سنی بزرگتر هستند و این اختلاف بیش از ده سال است ممکن است به دلیل تجارب بیشتر و رفتار‌های محتاطانه نقش همسری‌شان کمرنگ شود و نقش‌های استادی و والدی جایگزین و پررنگ شود، احتمال بروز این مشکل برای زوجینی که تفاوت سنی کمتری دارند خیلی کم است.

و در آخر می‌توان با اطمینان گفت که انگیزه‌های پنهان پشت هر یک از رفتار‌های بروز داده شده از سوی این افراد، در دوستی با یک شوگر بیبی، ریشه در مشکلات مختلف عاطفی و احساسی آن‌ها داشته و همانطور که بسیاری از صاحب‌نظران و متخصصان معتقدند، دوستی ایجادشده بر اساس وابستگی مالی مانع رسیدن هر یک از دو طرف رابطه به معیار‌ها و ارزش‌های تعیین‌شده از سوی جامعه است.

منبع: برترین هاFacebook    Google    LinkedIn    Twitter

برچسب ها

رابطه و ازدواج  

پند اندیش| راه اندازی فروشگاه اینترنتی